آخرین های هنر صدا ...

افزایش تعداد قوچ و میش ارمنی در جزایر ارومیه

چندرسانه‌ای گُلوَنی، معین بادپادر خبرها آمده است که تعداد قوچ و میش ارمنی در جزایر دریاچه ارومیه افزایش یافت. البته زیستگاه اصلی‌شون جزیره کبودان دریاچه ارومیه است که در سرشماری امسال ۵۰ درصد نسبت به پارسال افزایش جمعیت داشته. الان داریم کم کم به جایی می‌رسیم که خود طبیعت برای حفظ خودش راهکار ارائه می‌ده. چون خیلی امیدی نداره آدمیزاد به یک فکر خوب، یک ایده خوب برسه.

طبق این خبر ما چند تا راه حل داریم برای حفظ محیط زیست. اول از همه اینکه تمامی جزایر رو که در داخل خاک خودمون هست، بگذاریم برای حیات وحش. یعنی حیواناتی که از نظر جغرافیایی بهشون می‌خوره رو ببریم در این جزایر تا حفاظت بشن. دوم اینکه برخی از مناطق رو خودمون تبدیلشون کنیم به جزیره.

دورشون خندق‌های بزرگ حفر کنیم مثل دور مناطق حفاظت شده رو تا دیگه کسی با ماشین یا پیاده نتونه بره در این مناطق. ولی خب احتمال داره یک عده از آریایی‌ها که پشتکار بالایی دارند، شناکنان از اینجا رد بشن. برای این کار می‌تونیم در این خندق‌ها از عزیران تمساح کمک بطلبیم تا کنترل عبور و مرور از این خندق‌ها رو برعهده بگیرند. این‌طوری کسی راه آبی هم بسته می‌شه.

می‌مونه راه هوایی. که اون هم هیچ جنبده‌ای اصلا نمی‌تونه بدون اجازه ما پرواز کنه. پس مشکل حل می‌شه. البته شاید راه‌های دیگه‌ای به ذهن برخی برسه. این‌هایی که راه حل به ذهن‌شون می‌رسه برای دور زدن این شرایط، حتما یا بالفعل خودشون شکارچی غیرمجاز هستند یا بالقوه این پتانسیل رو دارند که شکارچی غیرمجاز بشن. اگه بتونیم این‌ها رو یه جوری گول بزنیم شناسایی‌شون کنیم، مشکل حل می‌شه.

این روایت را با صدای معین بادپا بشنوید:

پایان پیام

لینک کوتاه مطلب : https://sound.golvani.ir/?p=88864

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.