آخرین های هنر صدا ...

اهدای لباس سنتی به موزه تاتارستان

چندرسانه‌ای گُلوَنی، معین بادپا: در خبرها آمده است که لباس سنتی زنان خراسان به موزه ملی جمهوری تاتارستان اهدا شد.

فقط لطفا بهشون یادآوری بکنین که برچسبش رو درست بزنن. یعنی حتماً یه ناظر بگذارید که یک وقت به اشتباه به نام یک کشور دیگه ثبتش نکنند.

تازه هر چند وقت یکبار لطفاً یک نفر بره بررسی کنه یک وقت این برچسب‌هاش رو برندارند عوض کنند. چون آدم ناقلا همه جا پیدا می‌شه دیگه. همین‌جوری یکسری از تاریخ‌های ما رو قشنگ بریدن به نام خودشون جا زدند و ما چون متوجه نشده بودیم، خودش پس از یک مدت شد سند تاریخی.

تازه برای اون ناظری هم که می‌ره ببینه یک ناظر دیگه باید گذاشت. چون مثل یک‌سری از کتاب‌های درسی مدرسه شده که اومدن بررسی کردند و دیدند مثلاً در کتاب زیست‌شناسی مدارس هم اشتباهات زیادی درج شدهو به خاطر همین این رو لطفاً جدی بگیرید. یک نکته مهم‌تر این هست که این لباس سنتی زیبا رو لطفاً برای موزه‌های دیگه هم ببرید. ثواب داره.

حداقل موزه‌هایی که توی دنیا شناخته شده‌تر شده‌ هستن شاید توی اولویت باشن. اون‌ها بازدیدکننده بیشتر دارند. درسته اختلافشون زیاد نیست. مثلاً موزه تاتارستان اگه ۴ بازدیدکننده داره، اونجا نهایتاً ۴ میلیون می‌خواد بازدیدکننده داشته باشه، اما خیلی خوبه اگه همه موزه‌ها رو به یک چشم ببینید. بخاطر همین الان اون‌ها رو هم در این وضعیت به چشم این‌ها ببینید ، این‌ها رو به چشم اونها نبینید.

بعد شما که زحمت کشیدید تا اونجا رفتید خب چرا یک لباس میبرید؟ حداقل چند تا لباس می‌بردید. حالا درسته به جای یک خبر، چند بار این خبر رو ما می‌فرستیم، ولی واسه وقت خودتون گفتیم وگرنه ۱۰ بار برو. یا اصلاً الان یک بخشی از لباس رو ببر، دفعه بعد که می‌ری بخش دیگه‌ای از لباس رو ببر، برای ما فرقی نمی‌کنه.

خدمت اون عزیزانی هم که هنوز نمی‌دونن تاتارستان کجاست فقط عرض کنم که….نه بابا دریا چیه؟ دریا نداره که… مگه ایذه است؟ تازه ایذه هم دریا نداشت، ۲۰۰ کیلومتر با دریا فاصله داشت. فکر کردی مثلاً تاتارستان دریا داره، الان نمایندگان ایران از راه دریا لباس رو بردن اونجا؟ نه… این کشور در واقع یکی از جمهوری‌های ملی هست تحت فدراسیون روسیه.

این روایت را با صدای معین بادپا بشنوید:

پخش از رادیو جوان
برنامه پی‌نوشت

پایان پیام

لینک کوتاه مطلب : https://sound.golvani.ir/?p=82350

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.