آخرین های هنر صدا ...

بازارچه مرزی پیرانشهر خلوت شده است

به گزارش چندرسانه‌ای گُلوَنی، بازارچه مرزی پیرانشهر هم این روزها مانند دیگر بازارچه‌های مرزی، خلوت و پر از سکوت است. جز پنجشنبه‌ها و در واقع به جز جمعه‌ها، کسبه بازار پیرانشهر مشتری چندانی ندارند.

گرانی دلار تاثیر خود را بر بازارچه مرزی پیرانشهر گذاشته است؛ علاوه بر این بازار کولبرها را هم کساد کرده است. کسبه بازارچه مرزی پیرانشهر از گرانی دلار شکایت دارند و می‌گویند چون دلار گران شده است ما مجبور شده‌ایم اجناس را گران‌تر بخریم و مردم دیگر از بازارچه مرزی پیرانشهر استقبال نمی‌کنند.

یکی از کسبه می‌گوید جنسی را که اردیبهشت امسال هشت هزار تومان می‌فروختم، الان قیمت زده‌ام ۱۸ هزار تومان و مشتری‌های ما ترجیح می‌دهند بیشتر در این بازار بگردند و تماشا کنند تا این‌که خریدی انجام دهند.

بازارچه مرزی پیرانشهر یکی از مهمترین بازارچه‌های مرزی ایران است که بسیاری از مردم برای خرید ارزان به آن‌جا سفر می‌کنند، اما حالا این بازار با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کند و گران‌شدن دلار کاملا بازار آن‌ها را کساد کرده و کار کولبرها را از رونق انداخته است.

البته همچنان تک و توک مردم در بازار پیرانشهر مشغول خرید هستند، اما به گفته یکی از کسبه، دیگر آنچنان که باید جهیزیه را از این بازار تهیه نمی‌کنند و شما شاهد جنب و جوش بسیار در این بازار نیستید.

بازار مرزی پیرانشهر کوچک است، اما جایی است برای درآمد بسیاری از مردم پیرانشهر. گرانی دلار حالا تاثیر اقتصادی سختی بر بسیاری از مردم پیرانشهر گذاشته است؛ آنهایی که زندگی و رزق و روزی‌شان وابسته به این بازارچه مرزی است، روزگار دشواری را پشت سر می‌گذرانند.

عکس‌هایی از بازارچه مرزی پیرانشهر

پایان پیام

لینک کوتاه مطلب : https://sound.golvani.ir/?p=89893

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.