آخرین های هنر صدا ...

بازگشت جانداران منقرض شده

چندرسانه‌ای گُلوَنی، معین بادپادر خبرها خواهد آمد که پنجاه و سه گونه از جانداران در حال انقراض، از لیست قرمز خارج شدند. با همکاری جوامع محلی، با افزایش تعداد این جانداران، از خطر انقراض نجات پیدا کردند. علاوه بر این دو گونه جاندار منقرض شده نیز مجددا به چرخه حیات وحش بازگشتند.

کتاب خاطرات آخرین شکارچی غیرمجاز ایران منتشر شد. این کتاب که خاطرات شصت سال شکار غیرمجاز یک شکارچی را روایت می‌کند، قرار است در نمایشگاه کتاب امسال رونمایی شود. نویسنده این کتاب ده سال پیش، با پشیمانی از گذشته خود، شکار را برای همیشه کنار گذاشت.

آتش به جان یکی از جنگل‌های ایران افتاد. به دلیل زاویه افق نگاه آفتاب بر روی یکی از درخت‌ها، مساحتی شامل سه متر و نیم از این جنگل در آتش سوخت که با اقدام به موقع و حضور سه هلیکوپتر سازمان حفاظت محیط زیست در منطقه، از گسترش این آتش جلوگیری شد.

مسئول حفاظت از محیط زیست در زمینه آتش سوزی با انتقاد از افرادی که خواستار کاهش بودجه این سازمان شده‌اند، گفت: اگرچه در سه ماه گذشته هیچ‌گونه آتش سوزی رخ نداده است اما این سازمان همواره در آمادگی کامل به سر می‌برد. آتش‌سوزی‌های طبیعی به طور متوسط در ایران سالیانه ۳۰۰ متر از جنگل‌ها را نابود می‌کند. خوشبختانه سال‌هاست خطای انسانی موجب هیچ آتش‌سوزی نبوده است.

و سازمان هواشناسی اعلام کرد در ۲۴ ساعت آینده باران شدید موجب بالا آمدن سطح رودخانه ها می‌شود. این سازمان اعلام کرد افرادی که قصد تماشای این رودخانه‌های پرآب و خروشان را دارند، می‌بایست در ۱۲ ساعت آینده خود را در محل‌های در نظر گرفته شده برای این هدف برسانند.

این روایت را با صدای معین بادپا بشنوید:

پایان پیام

لینک کوتاه مطلب : https://sound.golvani.ir/?p=88868

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.