آخرین های هنر صدا ...

بامخاطبان درباره پارتی بازی

به گزارش چندرسانه‌ای گُلوَنی، پادکست بامخاطبان درباره پارتی بازی منتشر شد.

متن با مخاطبان درباره پارتی بازی

سوال: از کجا می‌شه پارتی خرید؟

پاسخ: باید تاکید کرد. پارتی خریدنی نیست. این حرف‌ها چیه. من نمیدونم این واژه از کجا اومده؟ آیا اگر شما عضو خانواده تون رو ببرید جایی و کارش رو راه بندازید، فرایند استخدامش رو انجام بدید، خارج از مراحل قانونی و اداری، این پارتی بازی است؟

آیا اینکه فردی به خاطر یک نسبت خانوادگی امتیازی نسبت به دیگران در موضوعی داشته باشد، این پارتی بازی است؟ آیا اینکه فردی به خاطر همشهری بودن شما، هم محله ای بودن شما، هم ولایتی بودن شما، سمتی بگیرد این پارتی بازی است؟

هیچکدام از اینها پارتی بازی نیست. اینها رو با هم قاطی نکنید. اینها همه اش مهر و محبت و انس و الفتی است بین اقشار مخلف، بین اعضای یک خانواده، یک محله، یک قوم یا هر چیزی. اینکه اتهام خریدن زده میشه، افتراست. شما دیگه نگید. کدوم آدمی به شما میگه من پارتی دارم. همه میگن من آشنا دارم برای فلان موضوع. اینها با هم متفاوته. خریدنی هم نیست. یک موضوع سریالی است که همه هم با هزار و یک دلیل حق خودشون میدونن.

ژن خوب

سوال: میشه درباره پارتی بازی بیشتر توضیح بدید؟

پاسخ: خب از چند زاویه می‌شه به این موضوع نگریست. یکی اینکه یکی از بزرگترین مکاتب بشری است. مکتبی بر پایه مراوادت و صمیمیت بیشتر و البته نسبت های خونی و ژن. بر طبق این مکتب، قانون یا به بیان دقیق تر ضوابط، مانعی در برابر این مهر مردم به همدیگه است. و شأن روابط بالاتر از ضوابط است.

طرفداران این مکتب معمولاً از همان قدیم بیش فعال بودند و موقعیت شون هم بد نبود. اینها معتقدند شما میتوانی در مقابل چشم همگان کباب بخورید، اما بگید آنچه میخورید نان سوخته ای بیش نیست. من توضیحات بیشتر رو در کتاب «آشنایی با مکاتب ناشناخته جهان» آوردم که میتونید به اونجا مراجعه کنید.

فقط این رو هم اضافه کنم یکی از مهمترین اثراتی که این مکتب گذاشته، تنومند شدن غیرخودی ها و توسعه ورزش هست. به خاطر همون دویدن دایم دیگران برای زندگی. به همین دلیل هم برخی این رو یک ورزش باستانی میدونن.

ممنون از پیامهاتون. برخی پرسیدن چه جوری میشه از یک سمت به سمت دیگر رفت. نمیخوام ناامیدتون کنم. اما راهی بس سخت پیش رو دارید.

این پادکست را با صدای معین بادپا بشنوید:

برای دانلود این پادکست اینجا کلیک کنید.

پایان پیام

لینک کوتاه مطلب : https://sound.golvani.ir/?p=90651

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.