آخرین های هنر صدا ...

تجهیز لجن‌کش‌های البرز به GPS

چندرسانه‌ای گُلوَنی، معین بادپادر خبرها آمده است که محموله برخی از لجن‌‌کش‌های استان البرز در مکان‌های غیرمجاز تخلیه می‌شدند. ظاهرا استان البرز حدود ۴۰ تا دستگاه لجن‌کش داره که چندتایی‌شون این لجن‌ها رو می‌بردن می‌ریختن جایی که نباید. البته این بنده‌های خدا هم مثل بقیه آدم‌ها که می‌رن به طبیعت، رد پا می‌ذارن، این ور رو نگاه کردن، اون ور رو نگاه کردن، دیدن کسی نیست گفتن خالی کن بره.

اما الان مسئولان متوجه این اقدامات شدند و قراره براشون کلاس بگذارن که لجن‌ها رو کجا بریزید. برای محکم‌کاری هم روی این ماشین‌ها gps نصب می‌کنند. به نظرم اگر این لجن‌ها هدفمند در طبیعت رها بشن خیلی هم خوبه. مثلا می‌شه دور تا دور مناطق حفاظت شده طبیعت، این‌ها رو ریخت. چند تا مزیت هم داره. یکی‌اش این هست که تعداد آدم‌هایی که به این مناطق می‌رن کم می‌شه. در نتیجه بسیاری از حیوانات از خطر انقراض نجات پیدا می‌کنن. بسیاری از درخت‌ها آتش نمی‌گیرند. و طبیعت همون طوری بکر می‌مونه. اون چند نفری هم که حاضر می‌شن از این حصار بو عبور کنند، حداقل یک عذابی می‌کشن. مزیت دومش اینه که از اون طرف هم دیگه حیوانات اشتباهی نمیان این ور.

در نتیجه توسط مردم در حاشیه‌های شهرها و روستاها کشته نمی‌شن، با ماشین هم زیر گرفته نمی‌شن. حالا شاید ما شکارچی‌های غیرمجاز داشته باشیم که از این حصار رد بشن، ولی امکان نداره حیوانی از اون سمت بیاد بیرون. دیگه کسی نمی‌تونه بعدا بگه من تابلو رو ندیدم، نمی‌دونستم اینجا منطقه ممنوع است. چون از دور بوی منطقه مشخص هست و طرف متوجه می‌شه که باید دور بشه. پس هیچ بهانه‌ای برای اون آدمی که به این بو بی توجه هست و رد میشه باقی نمی‌مونه. حالا از استان‌های دیگه ما خبر نداریم.

این روایت را با صدای معین بادپا بشنوید :

پایان پیام

لینک کوتاه مطلب : https://sound.golvani.ir/?p=88859

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.