آخرین های هنر صدا ...

تعدادی از حیوانات بشرویه تلف شدند

به گزارش چندرسانه‌ای گُلوَنی، معین بادپا : در خبرها آمده است که تعدادی از حیوانات در شهرستان بشرویه به دلیل سوء‌تغذیه تلف شدند. البته این‌ها خودشون مقصرند. چون اوضاع حیات وحش خیلی خوب هست و اصلاً هم به خاطر کمبود مواد غذایی و خشکسالی نبود. اتفاقاً این‌ها چون خیلی فراوانی غذا بود، همش در حال خوردن بودند. بعد زیادی خوردن، اضافه وزن پیدا کردن. جمع شدن گفتن چی کار کنیم چی کار نکنیم، به شبکه های اجتماعی مراجعه کردند و یه دوری اونجا زدن.  دیدن همه دارن رژیم می‌گیرن. انواع روش‌ها هم اعلام شده بود. به خصوص استفاده از دمنوش‌های ویژه لاغری در کوتاه‌مدت که شما رو در عرض دو شبانه روز تا ۹۰ درصد کاهش وزن می‌داد. ورزش هم جزو گزینه‌ها بود که چون این‌ها همه‌اش در حال دویدن هستند ورزش بیشتر به کارشون نمیاد.

بالاخره تصمیم می‌گیرن کمتر بخورن. اما این وسط بعضی‌هاشون زیادی کمتر می‌خورن. حتی محیط‌بانان عزیز در اون منطقه توزیع غذا انجام دادن و انصافاً برخی‌شون روهم از سوء تغذیه نجات پیدا دادن، اما یه عده‌شون لجباز بودن و چون برای هدف والا می‌جنگیدند باز نخوردن. این طوری شد که از دست رفتند. بعضی‌هاشون هم به خاطر تبلیغ‌های غلط که انسان دوست حیوانات و طبیعت هست، رفتند این پلاستیک‌هایی که آدمیزاد می‌ندازه در طبیعت رو می‌خورن. توی گلوشون گیر می‌کنه و آسیب می‌بینند. در بعضی مواقع در گلوشون گیر نکرد و رفت در معده‌شون، ولی باز در نتیجه فرقی نکرد. حتی فکر می‌کردن مثلاً با پر کردن شکم‌شون از پلاستیک، اشتهاشون کاهش پیدا می‌کنه، و موجب می‌شه که کمتر بخورن و لاغر بشن. ولی نشد.

فقط نمی‌دونم بعضی‌هاشون این پلاستیک‌ها از کجا آوردند؟! چون یه جاهایی پلاستیک خوردند که دست آدم بهش نمی‌رسه. فکر کنم خودشون کارخونه دارن یا می‌رن می‌خرن. واقعاً این سوال مهمیه. از کجا میارن؟!

این روایت را با صدای معین بادپا بشنوید:

پخش از رادیو جوان
برنامه پی نوشت

پایان پیام

لینک کوتاه مطلب : https://sound.golvani.ir/?p=85175

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.