آخرین های هنر صدا ...

تولید نفت از زباله در ۲۳ دقیقه

چندرسانه‌ای گُلوَنی، معین بادپادر خبرها خواهد آمد که حجم تولید زباله در ایران امسال هم کاهش یافت. بنابر اعلام سازمان صفرشدن تولید زباله، در شش ماهه نخست امسال ده درصد تولید زباله کاهش یافت. با همکاری مردم و مسئولان، تمامی زباله‌ها ضمن تفکیک صد درصدی و بازیافت کامل آن‌ها، ایران به عنوان الگوی آشتی با طبیعت شناخته شده است.

کشف یک پوسته شکلات در یکی از جنگل‌های ایران، موجب اعتراض مردم شد. دولت نیز در واکنش به این موضوع اعلام کرده است این موضوع را تا انتها پیگیری خواهد کرد. هنوز مشخص نیست این زباله شکلات توسط چه فرد یا افرادی در طبیعت رها شده است. گمانه زنی‌ها از حضور یکی از گردشگران خارجی در منطقه خبر می‌دهد.

یکی از دیگر از اقیانوس‌ها نیز در طرح آسمان آبی، اقیانوس پاک به طور کامل از وجود زباله پاک شد. در این طرح که با همکاری ۴۵ کشور از جمله ایران صورت گرفت، حتی کف اقیانوس‌ها نیز از وجود هرگونه زباله پاکسازی شد. پیش بینی می‌شود اوایل سال آینده، پاکسازی آخرین اقیانوس نیز آغاز شود.

سازمان شهرداری‌های کشور اعلام کرد، با توجه به عدم ریختن زباله توسط مردم در سطح شهرها، تعداد ربات‌های پاکروب شهر را کاهش می‌دهد. این سازمان اعلام کرد برای پاکسازی شهرها از موارد طبیعی همچون برگ درختان، بیش از نیمی از این ربات‌ها بلااستفاده خواهند بود.

دانشمندان به روش‌های جدیدی برای تولید نفت و گاز از زباله دست یافتند. در این روش‌ها زمان تبدیل زباله به نفت از چهل دقیقه به ۲۳ دقیقه کاهش می‌یابد که می‌تواند تاثیر شگرفی در تولید نفت داشته باشد. این نفت به صورت کاملا سالم بوده و حتی با نوشیدن آن نیز تاثیری بر بدن انسان ندارد.

این روایت را با صدای معین بادپا بشنوید :

پایان پیام

لینک کوتاه مطلب : https://sound.golvani.ir/?p=88874

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.