آخرین های هنر صدا ...

جهانی تپانی در چمدانی

مشغولیات ذهنی یک مسافر
قسمت چهارم: جهانی تپانی در چمدانی

به گزارش چندرسانه‌ای گُلوَنی، معین بادپا: همیشه دوست داشتم و هنوز هم دوست دارم که وقتی مسافرت می‌رم، فقط یک کوله سبک همراه خودم ببرم. هر دفعه هم سعی خودم رو می‌کنم تا همه وسایلم در یک کوله پشتی یا ساک دستی کوچک جا بشه.

یعنی یک کوله میارم و به خودم می‌گم تو نهایتاً می‌تونی همین کوله رو داشته باشی و اجازه نداری حتی یک نایلون دست خودت بگیری. و بعد به خودم پاسخ می‌دم که نه بابا مگه چی می‌خوام ببرم. جا زیاد هم میارم.

هفت گام طلایی

برای جمع کردن وسایل سفر از لباس‌ها شروع می‌کنم. سه چهار دست لباس برای هوای سرد، گرم و معتدل همراه با انواع شلوار متناسب با محیط‌های مختلف و درنهایت کفش‌های ورزشی، راحتی و رسمی رو انتخاب می‌کنم.

بعد برای این جان مبارک پیش نیاد. در مرحله بعد به سراغ تجهیزات الکترونیکی می‌رم. مثل گوشی، نت بوک، موس، هدفون، تبلت به همراه سیم‌های جانبی‌شون.

بعد نوبتی هم باشه نوبت وسایل تفریحی هست انواع توپ‌ها، راکت‌ها، کلاه‌ها و سایر تجهیزات ورزش‌های گروهی و تک نفره.

از اونجایی که حساسیت‌هایی در مورد شرایط خوابیدن دارم، ملحفه و چشم بند و بالش شخصی رو هم هیچ وقت فراموش نمی‌کنم.

بعد می‌رم به سراغ ظروف که هر کدام از ظروف کاسه، بشقاب، قاشق و چنگال، لیوان، فنجان، فلاسک و ظروف نگهدارنده غذا رو جمع می‌کنم.

چند جلد کتاب، مجله ، دفتر و انواع قلم و مخلفات هم که جای خودش رو داره.

و در نهایت هم تغذیه سفر که بسیار مهم هست و بنابراین غذا، میوه، نوشیدنی، و انواع هله‌هوله‌ها در طول سفر رو با وسواس زیاد انتخاب می‌کنم.

در انتظار دانشمندان

البته نه اینکه فکر کنید تمام این وسایل رو همیشه در سفر همراه خودم می‌برم. نه. چون همیشه چمدان و کوله پشتی و حتی نایلون کم میارم. و مجبورم که برخی از اون‌ها رو جا بگذارم.

درسته که بر اساس تجربه هیچ وقت این وسایل استفاده‌ام نشد ولی من نمی‌تونم ریسک کنم. به نظرم آدم باید خودش رو برای هر شرایطی آماده کنه.

از همین جا از همه دانشمندان و مخترعان درخواست می‌کنم چمدانی درست کنند که بشه همه این وسایل رو در اون جای دارد و البته از بیرون هم کوچیک به نظر برسه. ممنونم.

این روایت را با صدای معین بادپا بشنوید:

پخش از رادیو جوان
برنامه پی نوشت

پایان پیام

لینک کوتاه مطلب : https://sound.golvani.ir/?p=85845

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.