آخرین های هنر صدا ...

حذف بوق از روی اتومبیل

چندرسانه‌ای گُلوَنی، معین بادپادر خبرها خواهد آمد که ترافیک در خطوط عبوری دوچرخه در شهرها روان گزارش شده است. بنا بر تصویب هیئت دولت قرار است از ابتدای ماه آینده نیمی از مسیر خیابان‌ها به مسیر دوچرخه سواری اختصاص پیدا کند.

همچنین موج جدید ورود پرندگان مهاجر به شهرها آغاز شده است. پرندگان مهاجر در حالی مجددا ترانه خوان شده‌اند در بوستان‌ها و پارک‌های شهر حضور دارند. هرساله این پرندگان در این بازه زمانی یک ماهه، بوستان‌های شهرها را برای محل استراحت موقت خود انتخاب می‌کنند. پیش بینی می‌شود امسال تعداد این پرندگان ده درصد افزایش یابد.

موزه قفس بازسازی می‌شود. این موزه که در آن انواع قفس‌های پرندگان و حیوانات در معرض نمایش گذاشته شده، از نمادهای خشونت مردم قدیم بود، قرار است با اصلاحاتی، مجددا بازگشایی شود. هوای تمامی شهرهای ایران و جهان در ۷۷۷ روز آینده کاملا پاک و سالم پیش بینی می‌شود. آخرین روز آلودگی در شهرهای ایران مربوط به یک‌هزار روز قبل بود که در آن دو ساعت هوا برای گروه‌های سنی ۳ تا ۴ ماهه ناسالم تشخیص داده می‌شد.

بنا برتصمیم وزارت صنعت، بوق اتومبیل از روی خودروها برداشته می‌شود. این وسیله سال‌هاست به دلیل عدم استفاده مردم به ابزاری اضافی و ناشناس در اتومبیل‌ها تبدیل شده است. در گذشته مردم از این وسیله برای بسیاری از امور خود، به خصوص هنگام خداحافظی در شب، روبروی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی و پز دادن استفاده می‌کردند.

باران در برخی از شهرهای ایران موجب سرریزرشدن سدها شد. امسال همچون سال‌های گذشته با بارش باران به میزان ۵۶۰۰ میلی لیتر در شهرها، هیچ مورد آبگرفتی گزارش نشده است. آب باران در شهرها با سیستم شبکه‌ای موجود به سدها ریخته می‌شود.

این روایت را با صدای معین بادپا بشنوید:

پایان پیام

لینک کوتاه مطلب : https://sound.golvani.ir/?p=88872

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.