آخرین های هنر صدا ...

خانه فکری هم از ثبت ملی خارج می‌شود

به گزارش چندرسانه‌ای گُلوَنی، معین بادپا : در خبرها آمده است که مالک خانه فکری در بندرلنگه از میراث فرهنگی شکایت کرده و شاید این خونه از ثبت ملی خارج بشه. البته ظاهراً قرار بوده میراث فرهنگی پول خونه رو قسطی پرداخت کنه، اما در دو سال گذشته هیچ وجهی پرداخت نشده و کار به دادگاه کشیده. آقایان عزیز، نکنه یک وقت ماجرای خونه احمدی بندرعباس تکرار بشه. اون هم اول از ثبت ملی خارج شد، بعد کم‌کم تخریب شد و رفت. کجا رفت؟ رفت و به تاریخ پیوست. خب خونه تاریخی باید به تاریخ بپیوندد دیگه. یعنی هر چیزی باید سر جای خودش قرار بگیره. خونه تاریخی مربوط به تاریخ هست.

یک خسته نباشید جانانه هم فقط به مسئولان میراث فرهنگی استان باید گفت که حتی در جلسه دادگاه هم حاضر نشدند. آفرین به این اقتدار. اتفاقاً ما هم حرفی برای گفتن نداریم. حرفی نمونده که بزنیم. احتمالاً این دوستان هم گفتن بریم چی بگیم؟! خب پول نداریم. به جان خودمون پول نداریم. اگه داشتیم که تا الان پولش رو داده بودیم. شاید هم به هم نگاه کردن، یکی گفته تو برو جلسه. اون یکی گفته خودت برو، تو گفتی خونه قدیمیه، متعلق به عبوالواحد فکری از تجار معروف بندرلنگه است. اون یکی هم گفته فلانی گفت این خونه قاجاری رو حفظ کنیم. همونی که ایده خرید این خونه رو داد، خودش هم بره دفاع کنه. و بنابراین این بحث‌ها اونقدر طول کشید که وقت جلسه دادگاه تموم شد و حکم غیابی به نفع مالک صادر شد.

من مطمئن هستم که مسئولان میراث فرهنگی هم علاقه‌مندند یک کاری برای این خونه تاریخی انجام بدن. به خاطر همین هم سال ۷۵ ثبت ملی‌اش کرده بودن. یعنی دلشون با ماست. فقط مشکل پوله، وگرنه دستشون هم با ماست…

این روایت را با صدای معین بادپا بشنوید:

پخش از رادیو جوان
برنامه پی نوشت

پایان پیام

لینک کوتاه مطلب : https://sound.golvani.ir/?p=85172

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.