آخرین های هنر صدا ...

دستگیری قاچاقچی بچه میمون در سردشت

به گزارش چندرسانه‌ای گُلوَنی، معین بادپا: در خبرها آمده است که قاچاقچی هشت بچه میمون در سردشت دستگیر شد. به هر حال عید داره نزدیک می‌شه و برخی کارشون تموم شد و سفرهاشون رو شروع کردن.

این قاچاقچی عزیز هم سفر خارج رو انتخاب کرده. احتمالاً گفته من که دارم سفر می‌رم، بگذار در همین سفر هم یه کاسبی کنم. ماشین هم که جا داره، حداقل هزینه بنزینم دربیاد.

چند تا بچه میمون هم گفتن دربست، این هم گفته باشه و اون‌ها رو برمی‌داره می‌بره.

تازه این‌ها راه طولانی هم اومدند. چون میمون‌ها بومی ایران نیستند و از شرق کشور وارد شده بودند. حالا قبلش از چه کشورهایی عبور کردند هنوز معلوم نیست.

میمونِ توریست

فقط این قاچاقچی عزیز، باید دقت می‌کرد که آیا این بچه میمون‌ها اجازه پدر و مادرشون رو داشتن یا نه. شاید یه چیزی درباره پرشکوه برگزار شدن چهارشنبه سوری در ایران شنیده بودن.

گفته بودن ما هم بریم شرکت کنیم. موقعی که اومدن دیدن این جشن و جُنگ نیست، جَنگه! و سریع تصمیم به خروج از کشور رو گرفتن.

سین میمون را برگردانید

من یک احتمال دیگه‌ای هم می‌دم. اون هم اینه که برخی سفارش بچه میمون برای سفره هفت سین داده بودن.

این عزیزان چون خیلی حرف گوش‌کن هستند، وقتی بهشون گفتن ماهی قرمز نخرید، گفتن چشم و سریع سفارش اینترنتی میمون رو دادن. کوچیکش هم سفارش دادن تا در سفره‌‌شون جا بشه!

حالا این میمون‌ها رو بعداً چی کار می‌کنن نمی‌دونم! شاید به عنوان میمون خانگی استفاده کنن. شاید هم سیزده به در، در طبیعت رهاشون کنن.

اصلاً ما چی کار به این کارها داریم. از خارج اومده بود به خارج هم برده می‌شد، فرض می‌کنیم نه میمونی اومده و نه میمونی رفته!

این روایت را با صدای معین بادپا بشنوید:

پخش از رادیو جوان
برنامه پی نوشت

پایان پیام

لینک کوتاه مطلب : https://sound.golvani.ir/?p=85657

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.