آخرین های هنر صدا ...

راهنمای پر کردن اوقات فراغت با سینما و کنسرت

راهنمای اوقات فراغت جوانان
این قسمت: سینما و کنسرت

چندرسانه‌ای گُلوَنی، معین بادپابعضی از جوون‌ها هستن که ترجیح می‌دن هر کاری رو به صورت گروهی تجربه کنن. یعنی ضمن نشستن و خسته نشدن، با جمع هم باشن. برای این جوون‌ها، فعالیت‌هایی مثل سینما و تئاتر و کنسرت رو به ترتیب متناسب با بودجه تون پیشنهاد می‌کنیم. تأثیرپذیری در این حوزه از دیگران بالاست، یعنی ممکنه به تلخ‌ترین فیلم تاریخ سینما در سالن بخندید چون کناری‌تون رو خندیده و برای شادترین فیلم هم اشک بریزید. یادتون باشه که این فعالیت‌ها، هزینه‌های جانبی هم داره. مثل خرید پفک و چیپس و انواع خوردنی‌های صدادار دیگه. فقط باید رعایت کنید که در حساس‌ترین لحظات فیلم شروع به خوردن کنید. شنیدن دیالوگ‌های فیلم هم چه توسط خودتون و چه سایرین خیلی مهم نیست و مهم تصویر هست که دارید.

ابراز احساساتی مثل تشویق کردن در کنسرت با سینما و تئاتر متفاوت هست. البته به شرطی که بدونید در کدوم کنسرت شرکت می‌کنید. یادتون باشه که اگه می‌خواهید لذت ببرید نیازی نیست که در کنسرتی شرکت کنید که نه از شعر کلاسیک اون چیزی متوجه می‌شید و نه سازهای موسیقیش رو از هم تشخیص می‌دید. چون اینجوری فکر می‌کنید این‌ها همش تیتراژه و همه حواس‌تون می‌ره به این سمت که منتظر یه قطعه آشنا باشید تا باهاش زمزمه کنید.

اگر در کنسرتی اثر درخواستی رو خواستن اجرا کنند دقت کنید که تمام کنسرت در منتهی الیه راست دستگاه‌های موسیقی نباشه و درخواست شما در منتهی الیه چپ دستگاه‌ها. دیدن فیلم و تئاتر و شنیدن موسیقی در منزل هم می‌تونه اتفاق بیفته و از مزایاش اینه که می‌تونید هرچی دوست دارید تن‌تون کنید و هرچی دوست دارید نوش جان کنید و هیچ افزایش هزینه‌ای هم برای سطح کلاس‌تون نداره. از مهمترین مزیت‌های رادیو تلویزیون اینه که می‌تونید با شرکت در مسابقات اون، کسب درآمد هم کنید. فقط قبلش شانس‌تون رو هم لحاظ کنید…

این روایت را با صدای معین بادپا بشنوید:

پخش از رادیو جوان
برنامه پی نوشت

پایان پیام

لینک کوتاه مطلب : https://sound.golvani.ir/?p=86261

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.