آخرین های هنر صدا ...

راهنمای پر کردن اوقات فراغت با ورزش

راهنمای اوقات فراغت جوانان
این قسمت: ورزش

چندرسانه‌ای گُلوَنی، معین بادپایکی از مهمترین راه‌های پر کردن اوقاتتون، فعالیت‌های ورزشیه! با انتخاب این حوزه، سایرین فکر می‌کنن شما بسیار اهل سلامت جسمی خودتون هستین. ضمن اینکه واقعا هم می‌تونید با ورزش کردن، مثلاً درد کمرتون رو شدیداً کاهش بدید و اون رو روی دست و پا و گردن‌تون تقسیم کنید. انتخاب رشته ورزشی هیچ‌گونه ارتباطی به بودجه‌تون نداره و فقط کافیه از تجربه قدیمی‌ترها استفاده کنید!

به عنوان مثال اگه به سوارکاری علاقه دارید می‌تونید با نشستن روی یه بالش و پرش‌هایی که به مرور یاد می‌گیرید اون رو تجربه کنید. با نشستن در یک سینی بزرگ، و سر خوردن روی فرش هم اسکی و قایقرانی کنید. و به همین ترتیب فوتبال بازی کردن با گلوله‌ای از جوراب، تیراندازی با پرتاب گلوگه‌های کاغذی به درون سطل ماست، شمشیربازی با لوله‌کردن روزنامه‌های بزرگ، انواع کشتی‌های فرنگی و آزاد روی رختخواب، دوچرخه سواری با دوچرخه زدن پاها بدون حضور دوچرخه در هوا، و ده‌ها ورزش دیگه. برای وزنه‌برداری، جابجایی کتاب‌ها رو پیشنهاد می‌کنم که شاید به مرور اسم کتاب‌هاتون رو بشناسید و برای افزایش قدرت بدنیتون هم که شده، چهار تا کتاب بیشتر بخرید.

بعضی از ورزش‌ها هم هست که کسانی اون رو انتخاب می‌کنن که فقط به فکر سلامتی‌شون هستند و هیچ کاری با حرف مردم ندارن. مثل بدنسازی. اگه هنوز هم فکر می‌کنید رشته‌هایی هست که نمی‌شه در خونه انجام داد مثل پاراگلایدر و این‌ها، دیگه مقصر شمایید که در انتخاب رشته‌تون نکات لازم رو رعایت نمی‌کنید.

این روایت را با صدای معین بادپا بشنوید:

پخش از رادیو جوان
برنامه پیش نوشت

پایان پیام

لینک کوتاه مطلب : https://sound.golvani.ir/?p=86258

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.