آخرین های هنر صدا ...

راهنمای پر کردن اوقات فراغت با کلاس‌های هنری

راهنمای اوقات فراغت جوانان
این قسمت: کلاس‌های هنری

چندرسانه‌ای گُلوَنی، معین بادپااز اونجایی که می‌گن در هنرکوش که زر چیزی نیست، یکی از گسترده‌ترین روش‌های شاد شدن شرکت در کلاس‌های هنریه. به نظر من که هیچ  فردی وجود نداره که حداقل از یک رشته هنری خوشش نیاد. البته این موضوع منوط به این هست که از بین هزاران هنر دستی که وجود داره، اونهایی که می‌شناسه از تعداد انگشتان دستش بیشتر باشه، نه اینکه با شنیدن برخی از اون‌ها احساس کنه نام جزیره‌ای است در یک اقیانوس! با این حال فراموش نکنید سخت‌ترین رشته همونی هست که شما در اون ثبت نام کردین.

یک راهنمای جمع و جور

برای اینکه بدونید در کدوم کلاس‌ها باید شرکت کنید، نیازمند یک تفکر عمیق از دوران کودکی تا جوانی‌تون دارید. مثلاً اگه در کودکی یک شعر رو با تشویق‌ها و ایما و اشاره‌های دیگرون به اتمام رسوندید و ۵ سال بعدش با زمزمه کردن آهنگ دلخواهتون از صدای خودتون خوشتون اومد می‌تونید به سراغ رشته‌های آواز و موسیقی برید. همیشه هم به خودتون بگید حیف از اونها که مردند و آواز من را نشنیدند. یا مثلاً اگه تا حالا جوراب‌هاتون رو حتی یک کوک هم نزدید، رشته‌های گلدوزی و خیاطی و هنرهای تابعه بهتون پیشنهاد نمی‌شه. اگر هم با گذاشتن دو تا عکس، به‌به‌ای از جانب خودتون احساس کردید، برای تبلیغات و بازیگری مناسبید.

یادتون باشه که هر رشته‌ای که شنیدید برای شما مناسب نیست و با شنیدن یک خبر در رادیو درباره یک هنر در ممالک خارجه، از فردا از اون هنر رو عنوان علاقه‌تون اسم نبرید. برخی از رشته‌های هنری هم هستن که همچون تأثیرات گلخانه ای و ‌ی پایه های زندگی دیگرون رو به لرزه درمیاره. از جمله آشپزی و شیرینی‌پزی که مهم‌ترین مزیتش اینه که از اسراف جلوگیری می‌کنه! هم در پخت که به هر حال هرچی رو با هرچی قاطی کنید اسم یه غذایی در جایی از دنیا می‌شه. هم اینکه با گفتن «اسرافه، بخور» می‌تونید اون‌ها رو دعوت به دستپخت‌تون کنید. بقیه هنرها رو خودتون برید تحقیق کنید.

این روایت را با صدای معین بادپا بشنوید:

پخش از رادیو جوان
برنامه پی‌نوشت

پایان پیام

لینک کوتاه مطلب : https://sound.golvani.ir/?p=86254

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.