آخرین های هنر صدا ...

سخنرانی ابراهیم آقامحمدی با موضوع دیپلماسی محیط زیستی

به گزارش چندرسانه‌ای گُلوَنی، سیزدهمین مجموعه نشست‌های «گفتگوهای پردیسان» با سخنرانی دکتر ابراهیم آقامحمدی برگزار شد. این مجموعه نشست‌ها به همت دفتر مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست در تالار سرو سازمان حفاظت محیط زیست برگزار می‌شود.

این نشست در ۲۸ تیر ماه ۱۳۹۵ در پارک طبیعت پردیسان برگزار شد.

دیپلماسی محیط زیستی

موضوع سخنرانی دکتر آقامحمدی، «دیپلماسی محیط زیستی، دستور کار همکاری‌های بین‌المللی با تاکید بر معضل منطقه‌ای ریزگرد» بود.

در یکی دو سال اخیر بحثی در ایران به صورت جدی مورد توجه و پیگیری قرار گرفته است که آیا ما می توانیم از عنصر دیپلماسی برای مباحث زیست محیطی یا محیط زیست استفاده کنیم و اینکه چقدر می توانیم از دیپلماسی برای بهبود وضعیت محیط زیستی کشور استفاده کنیم. دغدغه های محیط زیستی دیگر مثل گذشته فراموش شده نیست چرا که این مسایل فرامزی هستند و نمی شود تصور کرد که صرفاً یک دولت و یا کشور فقط با توجه به محدوده حاکمیت ملی خود و سرزمین خود مسایل جدید بین المللی همچنین مثل محیط زیست را حل کند و نیازمند همکاری بین المللی و تعاملات بین المللی است. اما اینکه این تعاملات چگونه صورت بگیرد و چه ساز و کاری دارد مسئله بسیار جدی است. اینکه آیا ما می توانیم به خودی خود به تولید دیپلماسی محیط زیست اقدام کنیم و یا اینکه ساز و کار خودش را دارد؟ اینکه کدام یک از نهادها مثل وزارت امور خارجه سازمان و سایر دستگاه هایی که مرتبط با این مسئله می توانند در این امر تاثیر گذار باشند؟

سخنرانی ابراهیم آقامحمدی را بشنوید:

برای دانلود این سخنرانی اینجا کلیک کنید.

برای شنیدن و دانلود سایر سخنرانی‌های گفتگوهای پردیسان اینجا کلیک کنید.

پایان پیام

لینک کوتاه مطلب : https://sound.golvani.ir/?p=87195

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.