آخرین های هنر صدا ...

سخنرانی سمیه توحیدلو با عنوان تکثر معنایی مفهوم عدالت نزد متفکران مشروطه

به گزارش چندرسانه ای گُلوَنی، گروه مطالعات توسعه پژوهشکده مطالعات اجتماعی نشستی با عنوان «تکثر معنایی مفهوم عدالت نزد متفکران مشروطه» با سخنرانی دکتر سمیه توحیدلو برگزار کرد.

این نشست در تاریخ شنبه ۲۵ شهریور ۹۶ از ساعت ۱۰ الی ۱۲ به نشانی بزرگراه کردستان، خیابان دکتر صادق آیینه‌وند (۶۴ غربی)، پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی، سالن اندیشه برگزار شد.

تکثر معنایی مفهوم عدالت نزد متفکران مشروطه

سخنان سمیه توحیدلو

جریان مشروطه‌خواهی در ایران نخستین بارقه‌های عدالت‌خواهی به مفهوم مدرن را در چارچوب مفاهیم سیاسی و اجتماعی مطرح کرد. هرچند مفهوم عدالت دارای سابقه پیشینی بود اما در عدالت مدرن سوژگی انسان اهمیت پیدا کرد و برای نخستین‌بار انسان کوشید برای کسب عدالت دست به نهادسازی بزند. درخواست عدالتخانه که در نهایت به جنبش مشروطه و بازگشایی پارلمان در ایران انجامید ثمره همین تلاش بود.

دکتر سمیه توحیدلو عضو هیات علمی گروه توسعه پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی در پژوهشی این تلاش را مورد مطالعه علمی قرار داده است و کوشیده با گونه‌شناسی متفکران مشروطه جایگاه آنان را در تحقق مفهوم عدالت در این جنبش و در ربط با عدالت‌خواهی ایرانیان تا به امروز مورد مطالعه قرار دهد.

سخنرانی سمیه توحیدلو را بشنوید:

برای دانلود این سخنرانی اینجا کلیک کنید.

پایان پیام

لینک کوتاه مطلب : https://sound.golvani.ir/?p=88930

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.