آخرین های هنر صدا ...

سخنرانی سیدمحمدمهدی خویی در نشست سلبریتی‌گری؛ منطق دنیای امروز

سخنرانی سیدمحمدمهدی خویی را بشنوید.

به گزارش چندرسانه ای گُلوَنی، نشست «سلبریتی‌گری؛ منطق دنیای امروز» در دانشگاه علامه طباطبائی به همت انجمن علمی ارتباطات و همکاری پژوهشکده ارتباطات دانشگاه علامه در سالن همایش‌های دانشکده ارتباطات این دانشگاه برگزار شد.

در نشست تخصصی«سلبریتی‌گری؛ منطق دنیای امروز» که دوشنبه ۱۷ اردیبهشت‌ماه برگزار شد، هادی خانیکی، مدیرگروه ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی، سید محمدمهدی خویی، استادیار گروه جامعه‌شناسی دانشگاه علامه طباطبائی و صادق پیوسته، دانشجوی دکتری جامعه‌شناسی دانشگاه علامه طباطبائی سخنرانی کردند.

بخشی از صحبت‌های سیدمحمدمهدی خویی

در این نشست، سید محمدمهدی خویی، استادیار گروه جامعه‌شناسی دانشگاه علامه طباطبائی در ابتدای سخنانش با درخواست از خبرنگاران حاضر در نشست برای انعکاس دقیق صحبت‌هایش گفت: سایت دانشگاه علامه (عطنا) در اکران مستند «اینستاگرامر» حرف‌های من را قلب کرده بودند و ۱۸۰ درجه مخالف گفته‌هایم گزارش داده بودند.

خویی گفت: صحبت در مورد سلبریتی‌ها به معنای پرداختن به این مسئله است که چرا سلبریتی‌ها وجود دارند و به آنها ارجاع داده می‌شود، به عبارت دیگر کنش‌ها و طرز بودن آنها چه معانی را می‌خواهد گسترش دهد.

او با بیان اینکه هر نظام معنایی به تفوق احتیاج دارد، اظهار کرد: نظام معنایی، گفتمان یا هر ساختاری که دارای یک سری معانی مرجح است و هر سیستمی که در جهت گسترش معانی مرجح و مطلوب خود عمل می‌کند به تفوق نیاز دارد؛ نیاز دارد تا این نظام مرجح یا آن نظام معنایی که آن دارد توسط افراد دیگر پذیرفته و سپس بر مبنای معانی تعریف شده عمل کنند.

سخنرانی سید محمدمهدی خویی را بشنوید:

برای دانلود این سخنرانی اینجا کلیک کنید.

برای دریافت سایر سخنرانی‌های این نشست اینجا کلیک کنید.

پایان پیام

لینک کوتاه مطلب : https://sound.golvani.ir/?p=88966

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.