آخرین های هنر صدا ...

سخنرانی صادق پیوسته در نشست سلبریتی‌گری؛ منطق دنیای امروز

سخنرانی صادق پیوسته را بشنوید.

به گزارش چندرسانه ای گُلوَنی، نشست «سلبریتی‌گری؛ منطق دنیای امروز» در دانشگاه علامه طباطبائی به همت انجمن علمی ارتباطات و همکاری پژوهشکده ارتباطات دانشگاه علامه در سالن همایش‌های دانشکده ارتباطات این دانشگاه برگزار شد.

در نشست تخصصی«سلبریتی‌گری؛ منطق دنیای امروز» که دوشنبه ۱۷ اردیبهشت‌ماه برگزار شد، هادی خانیکی، مدیرگروه ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی، سید محمدمهدی خویی، استادیار گروه جامعه‌شناسی دانشگاه علامه طباطبائی و صادق پیوسته، دانشجوی دکتری جامعه‌شناسی دانشگاه علامه طباطبائی سخنرانی کردند.

بخشی از صحبت‌های صادق پیوسته

سلبریتی واژه‌ای است که از سده‌ی ۱۴ میلادی هم ریشه با سلبریشن یعنی جشن و یادبود و به یاد بودن و به معنای نامداری، شهرت و سرشناسی ثبت شده است اما در قرن بیستم با پیدایش تلویزیون و چهره‌های مشهور آن، کم‌کم به معنای ستاره و سرشناس برای چهره های رسانه‌ای به کار رفت. بهترین معنای آن در فارسی، در پیش چشم بودن است که به طور عامیانه می‌گوییم «فلانی همیشه تو چشه». پس ماجرای حضور و نفوذ سلبریتی‌ها، محصول رسانه‌های جمعی معاصر است و ویژگی مهم آن‌ها، در چشم بودن و همیشه در دیدرس بودن و پربسامد دیده‌شدن است و بار ارزشی چندانی ندارد یعنی چه فردی که همیشه در دید و سوار امواج رسانه‌هاست، به‌نیکی یاد شود و چه به بدی، فرقی نمی‌کند و سلبریتی خواهد بود.

سخنرانی صادق پیوسته را بشنوید:

برای دانلود این سخنرانی اینجا کلیک کنید.

برای دریافت سایر سخنرانی‌های این نشست اینجا کلیک کنید.

پایان پیام

لینک کوتاه مطلب : https://sound.golvani.ir/?p=88964

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.