آخرین های هنر صدا ...

سخنرانی محمدمهدی عسگرپور با موضوع سینمای اجتماعی ایران: چالش‌ها و چشم اندازها

در این نشست آقای علی ژکان و محمد مهدی عسگرپور از کارگردانان سینما به همراه دکتر محمد نجاری از کارشناسان سینما حضور داشتند.

به گزارش چندرسانه‌ای گُلوَنی، به همت معاونت فرهنگی- اجتماعی و به مناسبت روز ملی سینما، نشستی تحت عنوان «سینمای اجتماعی: چالش‌ها و چشم‌اندازها» در تاریخ دوشنبه ۲۰ شهریور در سالن حکمت پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار شد.

در ابتدای این نشست که آقای علی ژکان و محمد مهدی عسگرپور از کارگردانان سینما به همراه دکتر محمد نجاری از کارشناسان سینما حضور داشتند، خانم دکتر حیاتی دبیر نشست، ضمن خوشامدگویی به مهمانان اظهار داشت: «چند سالی است که مطالعات بین‌رشته‌ای بین کنشگران علوم انسانی مطرح است. اهمیت این مطالعات به این دلیل است که توسعه آن می‌تواند به بازسازی فرهنگ بینجامد و همچنین ما را به علوم انسانی کاربردی نزدیک کند تا بتوانیم بخشی از مشکلات اجتماعی را رفع کنیم. بدین سبب یکی از برنامه‌های معاونت فرهنگی- اجتماعی ایجاد گفتگو بین اصحاب علوم انسانی و شاخه‌های دیگر علمی و هنری از جمله اهالی صنعت سینما است و شاید یکی از بزرگترین اقدامات برای توسعه مطالعات بین‌رشته‌ای همین ایجاد گفتگوهای مشترک و فهم و درک مشترک است».

وی در ادامه به طرح پرسش‌هایی که در رابطه با سینمای اجتماعی وجود دارد، پرداخت و گفت: «آیا اساساً اصطلاح سینمای اجتماعی درست است؟ تقابل سینمای اجتماعی با کدام سینما است؟ سینمای سرگرمی‌ساز یا سینمای تخیلی؟ آیا ژانری به نام سینمای اجتماعی داریم و بایدها و نبایدهای آن چیست؟ مولفه های آن چیست؟ و چه نسبتی با مفاهیم علوم انسانی پیدا می‌کند؟»

نشست سینما

سخنرانی محمدمهدی عسگرپور را بشنوید:

برای دانلود این سخنرانی اینجا کلیک کنید.

برای شنیدن و دریافت سایر سخنرانی‌های این نشست اینجا کلیک کنید.

پایان پیام

لینک کوتاه مطلب : https://sound.golvani.ir/?p=89108

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.