آخرین های هنر صدا ...

سخنرانی مهدی محسنیان راد با موضوع نظریه بازار پیام

به گزارش چندرسانه‌ای گُلوَنی، نشست نظریه بازار پیام با سخنرانی دکتر مهدی محسنیان راد برگزار شد. این نشست به همت هفتمین مدرسه تابستانه دعوت در روز ۹ مرداد ۱۳۹۶ برگزارشد.

مهدی محسنیان راد جامعه‌شناس و استاد دانشگاه ایرانی است. وی از نخستین گروه دانشجویان علوم ارتباطات در ایران و از شاگردان پروفسور کاظم معتمدنژاد پدر علوم ارتباطات ایران است. آثار او عمدتاً در حوزه ارتباطات است.

درباره محسنیان راد

محسنیان راد در سال ۱۳۵۰ لیسانس مطبوعات (روزنامه – رادیو و تلویزیون) خود را از دانشکده علوم ارتباطات اجتماعی اخذ کرد. سال ۱۳۵۳ اولین کتاب او با عنوان تحلیل محتوای رادیو ایران با همکاری دکتر کاظم معتمدنژاد و دکتر صدرالدین الهی منتشر شد. در سال ۱۳۵۶ مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته تحقیق در ارتباط جمعی از مدرسه عالی تلویزیون و سینما دریافت کرد و در همان سال عضو هیئت علمی دانشکده علوم ارتباطات اجتماعی شد. با وقوع انقلاب اسلامی و انحلال دانشکده علوم ارتباطات اجتماعی، هم‌زمان با تدریس در دانشگاه علامه طباطبایی، با سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران همکاری داشت و در آن مقطع سه دوره داوری جشنواره خوارزمی را بر عهده داشت.

محسنیان راد در سال ۱۳۶۹ از رساله دکترای جامعه‌شناسی خود با عنوان «انقلاب، مطبوعات و ارزش‌ها: مقایسه ارزش‌های تبلیغ شده در مطبوعات انقلاب مشروطیت با انقلاب اسلامی» با راهنمایی دکتر کاظم معتمد نژاد و مشاوره دکتر غلامعباس توسلی و دکتر حمید مولانا در دانشگاه آزاد دفاع کرد. در همان سال کتاب ارتباط‌شناسی او منتشر و سبب شد تا او را به عنوان مبدع مدل ارتباطی منبع معنی بشناسند. مهدی محسنیان راد در دو نوبت در سال‌های ۱۳۷۵ و ۱۳۷۷ به عنوان پژوهشگر نمونه سال کشور از رؤسای جمهور وقت اکبر هاشمی رفسنجانی و سید محمد خاتمی، جایزه و لوح تقدیر دریافت کرد.

نظریه بازار پیام

نظریه بازار پیام محسنیان راد اولین بار در کنفرانس انجمن بین‌المللی تحقیق در ارتباط جمعی در بوداپست ارائه و پس از آن به زبان‌های فارسی، انگلیسی و عربی منتشر شده‌است. دکتر مهدی محسنیان راد در سال ۱۳۷۴ به عضویت هیئت علمی دانشکده فرهنگ و ارتباطات دانشگاه امام صادق در آمد و در سال ۱۳۹۱ درجه استادی را دریافت کرد.در سال ۱۳۸۸ از کتاب سه جلدی ایران در چهار کهکشان ارتباطی او یک مجموعه ۱۳ قسمتی تلویزیونی با عنوان ارتباط ایرانی با اجرای اسماعیل میرفخرایی تهیه و از کانال ۴ تلویزیون ایران پخش شد.

سخنرانی دکتر محسنیان راد را درباره نظریه پیام بشنوید:

برای دانلود این سخنرانی اینجا کلیک کنید.

پایان پیام

لینک کوتاه مطلب : https://sound.golvani.ir/?p=86378

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.