آخرین های هنر صدا ...

سفر در زمان کمتر، جایزه کمتر

مشغولیات ذهنی یک مسافر
قسمت ششم: زمان سفر

به گزارش چندرسانه‌ای گُلوَنی، معین بادپا: یکی از خوبی‌های سفر با ماشین شخصی این هست که همه چی دست خودمونه. اینکه کی بریم و چی ببریم و کی بیاییم و چی بیاریم. حالا نه کامل کامل ولی بیشترش دست خودمونه.

سفر در تاریکی

مثلاً ما عادت داریم شب قبل از سفر همه چیز رو آماده می‌کنیم. تا ساعت سه، سه و نیم صبح بتونیم حرکت کنیم. یعنی معمولاً همه سفرهامون رو چه رفت و چه برگشت شب انجام می‌دیم. به خاطر اینکه تا هوا روشن میشه نصف مسیر رو رفته باشیم. نمی‌دونم چرا ولی عادت کردیم. بقیه مسیر رو هم دیگه در همون روشنایی می‌ریم دیگه. چاره‌ای نیست. شب کوتاهه. البته چند بار ساعت دوازده شب هم شده حرکت کردیم که صبح مقصد باشیم. نه اینکه فکر کنید کل مسیر رو یکسره می‌ریما. نه. اصلاً شدنی نیست. اتفاق افتاده برای کار واجب توقف کردیم و بعد از انجام اون، تونستیم سریعتر ادامه مسیر بدیم.

سفر بریم خسته بشیم!

خوبی ماشین شخصی این هست که هر جا رفتی می‌تونی کنار ماشین یک زیرانداز بندازی استراحت کنی. تازه مشکلی هم بابت وسایلی که می‌خوای با خودت ببری هم نداری. برای سفرهای دور هم معمولاً سه روز می‌ریم، سه روز میاییم، یک روز اونجاییم برای استراحت که یکی دو ساعت وقت می‌مونه گپی هم با سایرین بزنیم. البته همیشه دو سه روز بعد از پایان سفر هم مرخصی گرفتم که بتونم اسراحت کنم تا خستگی سفر از تنم بره بیرون. نمی‌دونم چه جوری این دوست من می‌گه سفر خستگی از تن آدم بیرون می‌بره. من که همیشه دو سه روز بعد سفر افتادم. تازه این همه‌اش هم داره سفر می‌ره و حتی شب قبل که از سفر برگشته صبح میاد شرکت و کلی هم انرژی داره. تازه این زمان رسیدن به مقصدش هم بیشتر طول می‌کشه.

سفر زود شروع شد!

یک‌بار مقصد رو تعیین کردیم . من حوالی ساعت ۱۲ ظهر مقصد بودم. این شب رسید. از بس که در بین راه توقف کرد. یعنی موقعی که اون اومد ما چرت‌مون هم زده بودیم ولی باز اون از ما سرحال‌تر بود. برای ما سفر هنوز شروع نشده بود. ولی این کلی عکس و فیلم گرفته بود و شروع کرد به تعریف کردن خاطراتش. درسته که شام رو با هم خوردیم. ولی همین رفتن نشون می‌ده سفر داریم تا سفر…

این روایت را با صدای معین بادپا بشنوید:

پخش از رادیو جوان
برنامه پی نوشت

پایان پیام

لینک کوتاه مطلب : https://sound.golvani.ir/?p=85851

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.