آخرین های هنر صدا ...

شغلی به نام فوتبالیست

چندرسانه‌ای گُلوَنی، مهدیسا صفری‌خواه: من یه فوتبالیست هستم. عمر ورزشی‌ام از ۵ سال تا ۲۵ سال متغیره. مهم نیس از کجا شروع کردم، از تپه‌های داوودیه یا زمین خاکی‌های سائوپائولو چون قراره سفیر کشورم باشم. قبل از بازی صدها کیلومتر می‌دوم اما توی زمین معلوم نیس چه بلایی سرم بیاد. زندگی حرفه‌ای من می‌تونه با هیجانات تماشاگرها متوقف بشه.

خشم شما تو صفحه‌های مجازی می‌تونه کار ما رو تموم کنه. بعدش دیگه فرقی نمی‌کنه که چقدر سخت تمرین کردم تا به اینجا برسم. شاید بگین خب پول می‌گیری. باید بگم بله من برای فوتبال پول می‌گیرم. ممکنه اونقدر ستاره باشم که بتونم لژیونر بشم و اون‌وقت به دلار و یورو و پوند هم پول بگیرم. ممکنه همین‌جا بمونم تو دعوای رسانه‌ها و فدراسیون و اداره مالیات؛ گیر کنم اما باز هم حسابی دوسم داشته‌باشین.

اصلاً ممکنه هیچ‌وقت یه تورنمنت چهار جانبه رو هم از نزیک نبینیم؛ ممکنه سه دوره جام‌جهانی رو هم ببینم و بعد برای دوستام تعریف کنم؛ که کریس رو چه‌جوری لوله کردیم و به پیکه لایی زدیم یا همچین کوبیدیم گوشه لپ لوئیس فیگو که تو اوج فوتبال رو گذاشت کنار یا پیرهن راموس رو بهش بدم و بگم از اینجا به بعد کار توئه که همه تیم‌ها رو لوله کنی.

شاید هم نهایت خاطراتم از لیگ و بازی‌هاش برنامه قلیون شب قبلش تو دربند باشه و افتر پارتی‌ها بعدش و جواب دادن به این سئوال که آرایشگرت چیه؟ برای یه فوتبالیست فاجعه از همین‌جا شروع می‌شه که آمار تاتوکار و آرایشگر آدم رو بگیرین و به‌جای تعریف کردن از تکنیک آدم. اون‌وقت باید هم به مردم هم به خودت هم به کمیته منشوری‌ها جوابگو باشی.

با همه اینها هم تیمی‌هام و من بیشتر از ۹۰ دقیقه تو زمین می‌دویم. می‌دونم که الان فصل توپ و گله و کسی به دعوا و حاشیه احتیاجی نداره. پس بی‌خیال حواشی بشیم و بیاین همه تمرکز کنیم روی فوتبال. کامنت‌هامون رو باز کنیم یا هنوز هم قراره غر بزنین و کاسه کوزه مشکلات اقتصادی رو هم سر امثال ما بشکنین؟!

این روایت را با صدای دانیال دانشور بشنوید:

برای شنیدن سایر آیتم‌های دو کلمه حرف یواش اینجا کلیک کنید.

پایان پیام

لینک کوتاه مطلب : https://sound.golvani.ir/?p=89249

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.