آخرین های هنر صدا ...

صادرات یخچال طبیعی به قطب

باز هم یخچال طبیعی به قطب صادر شد.

چندرسانه‌ای گُلوَنی، معین بادپاسه تالاب قدیمی ایران دوباره زنده شدند. این تالاب‌ها در دوره های اشکانیان و افشاریان به طور کامل خشک شده بودند به طور کامل احیا شدند. همچنین تغییر نام دریاچه ارومیه به دریای ارومیه به دلیل افزایش مساحت و عمق این دریاچه با سه فوریت تصویب شد. ایران با احیای ۹۰ تالاب خشک شده، زنده‌ترین و زیباترین مناطق دنیا را داراست.

سازمان محیط زیست خواستار کاشت درخت در کشورهای دیگر شد. سازمان محیط زیست اعلام کرد با توجه به نداشتن یک مترمربع زمین برای کاشت درخت در ایران آمادگی دارد تا سایر کشورها را هم مانند ایران سرسبز کند. تمامی پشت‌بام‌های ایران پوشیده از درخت است. در گذشته برخی افراد از درختان برای درست کردن کباب قطع شده و حتی قاچاق می‌شدند. قاچاق پدیده‌ای است که در آن کالایی به طور غیرقانونی، جابه جا می‌شود. این واژه از واژه های قدیمی در ایران محسوب می‌شود.

دومین محموله یخچال‌های طبیعی ایران به قطب صادر شد. بزرگترین محموله یخچال‌های طبیعی به طور قلمبه و یکجا برای نجات موجودات قطب به این مناطق ارسال شد. ایران بیشترین ذخایر یخچال‌های طبیعی دنیا را دارد.

و جشن دهمین سال ثبت جهانی دماوند برگزار شد. قله دماوند سال‌ها پیش به دلیل آلودگی محیط زیست، از لیست ثبت جهانی خارج شده بود که با تلاش‌های مردم و مسئولان، ده سال پیش ثبت جهانی شد. ایرانیان هر ساله این روز را گرامی می‌دارند.

این روایت را با صدای معین بادپا بشنوید:

پایان پیام

لینک کوتاه مطلب : https://sound.golvani.ir/?p=88878

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.