آخرین های هنر صدا ...

فروش لاله واژگون در میدان اصلی شهر

چندرسانه‌ای گُلوَنی، معین بادپاسفر به طبیعت و گذران وقت در دل در و دشت و کوه و چمن، به دور از هیاهوی شهر و دغدغه‌های بی‌شمارش، لذتی وصف ناشدنی دارد. قدم زدن در جایی که هیچ صدایی جز صدای باد و پرنده شنیده نمی‌شود و بویی جز بوی گل و گیاه به مشام نمی‌رسد، سوغات ارزشمندی به نام آرامش نصیب انسان می‌کند. هرچه آن فضا، دست نخورده‌تر باشد، این آرامش و لذت هم بیشتر خواهد بود.

نیمی از خاطرات ما در طبیعت است

بسیاری از ما، این حس را تجربه کرده‌ایم و سال‌هاست بهترین تصاویری که در آلبوم خاطراتمان ثبت کردیم، در همین فضاست. عکس‌هایی که در طبیعت گرفته‌ایم و با دیدنشان لبخند می‌زنیم. عکس‌هایی که آنها را از فضای مجازی تا دیوار خانه‌هایمان به نمایش گذاشته‌ایم. اما به راستی اگر آن گل در عکس را حذف کنیم، رودش را آلوده کنیم، آبشارش را خراب کنیم و یک کلام، آن طبیعت زیبا را از عکس‌هایمان حذف کنیم، آیا باز هم لذت بخش است؟ اصلاً تفاوت آن عکس با چاردیواری منزل ما چیست؟

پس چگونه است که بدون توجه به این امر، بازاری را برای خرید و فروش گل‌ها و گیاه‌هایی که در مناطق خاصی می‌رویند، فراهم می‌آوریم؟ امروزه در کنار جاده‌ها فروش گیاهان جنگلی تبدیل به امری عادی شده و بدون شک، بازارش آنقدر خوب هست، که نه تنها دوام داشته، بلکه بر تعداد و تنوع آنها هم افزوده شده است. تا جایی که فروش این گل‌ها با قیمتی نازل به درون شهرها کشیده شده است.

لاله واژگون در میدان اصلی شهر

از جمله فروش لاله واژگون در میدان اصلی شهر اراک است که گویی اتفاقی عادی در حال وقوع است!

وقتی لاله‌های واژگون حراج می‌شوند

لاله‌های واژگون لرستان فرصتی برای گردشگری

رضا ساکی در همین زمینه با مخاطبان برنامه پی نوشت رادیو جوان صحبت کرده است.

صحبت‌های رضا ساکی را بشنوید:

پایان پیام

لینک کوتاه مطلب : https://sound.golvani.ir/?p=87303

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.