آخرین های هنر صدا ...

مسئول بدقول در خونه چه جوریه؟

چندرسانه‌ای گُلوَنی، مهدیسا صفری‌خواه: عموم یه مسئول بدقوله. دست خودش نیس؛ ژنتیکش می‌طلبه که بدقولی کنه؛ اما در فصول خاص به‌صورت موسمی؛ گاهی خوش‌قول هم می‌شه. مخصوصاً تو فصل انتخابات.

تو خونه آقای شعار صداش می‌کنن؛ یعنی وقتی به اونها هم قول می‌ده جدیش نمی‌گیرن. فقط واسه اینکه پول تو جیبی و رانتشون قطع نشه وانمود می‌کنن که باورم کردن. شوهرم هیچ‌وقت بهش رو ننداخت. واسه همینه که ما از گونه نادر فک و فامیل آس‌وپاس مسئولین هستیم.

ظاهراً یه‌بار عموم خواسته غافلگیرشون کنه به قولی که داده عمل کرده. برای پسر وسطیه یه ماشین شاستی خریده؛ برای دخترش یه گوشی خفن ریجستر کرده و بچه کوچیکه رو هم برده شهربازی. غروب هم با خانوم بچه‌ها رفتن بیرون شام خوردن؛ دور هم از مشکلات گفتن.

اونها گفتن و ایشون هم شنیدن و یادداشت برداشتن و خانومش هم از گرونی گوشت و مرغ نالید و ایشون با لبخند گفتن از بغل خونه بخر؛ اونها که ما رو می‌شناسن. زن عموم هم گفته که اتفاقاً اون بغل خونه‌ای که اصلاً بهمون نمی‌فروشه و گاهی هم دوبرابر همه‌جا باهامون حساب می‌کنه.

 بعد از این جلسه همه‌شون شناسنامه‌هاشون رو برداشتن و گفتن بابا کی بریم بهت رأی بدیم؟ باورتون می‌شه اونها فکر کرده‌بودن که همه این قول‌وقرارها  مدل دم انتخاباتیه. بعد پسر کوچیکش خیلی هوشمندانه بهشون گفت: مگه همین شش ماه پیش به بابا رأی ندادین؟

بعد از اون دیگه اون عموم دیگه اون مسئول سابق نشده و اصلاً دست و دلش نمی‌ره به مردم وعده‌وعید بده و برای همین باخودش گفته یا شش ماه به‌حالت پیش‌فرض ژاپنی‌ها از مردم عذرخواهی می‌کنم یا استعفا می‌دم. البته استعفا آسون‌تر بود و الان با خانواده رفتن تعطیلات، تو سواحل نیلگون یونان. اگر برگردن قراره یه آدم خوش‌قول بشه البته اگر برگردن!

این روایت را با صدای مهدیسا صفری‌خواه بشنوید:

برای شنیدن سایر آیتم‌های دو کلمه حرف یواش اینجا کلیک کنید.

پایان پیام

لینک کوتاه مطلب : https://sound.golvani.ir/?p=89711

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.