آخرین های هنر صدا ...

نوحه لکی را با صدای حجت کرم اللهی دانلود کنید

نوحه لکی با صدای حجت کرم اللهی

دانلود کنید

به گزارش چندرسانه‌ای گُلوَنی، شیعه آل علی با اصالت است. زیرا پا در جای پای اولیایی قرار می‌دهد که اصالتشان را از حدیث «اهل کساء» گرفته‌اند.

شیعه آل علی باطن را فدای ظاهر نمی‌کند. زیرا در هر مراسمی می‌اندیشد و اهل عمل است. او بیدار است و حرمت «بت شکنی» اسلام را حفظ می‌کند.

شیعه آل علی می‌داند که در پس هر کاری که انجام می‌دهد، مهم آن است که چه اندیشه‌ای نهفته باشد.

شیعه آل علی آموخته است که «همه مکان‌ها کربلاست و همه زمان‌ها عاشوراست». بنابراین اگر در کربلای عصر حسین(ع) نبوده‌است تا یاری‌گرش باشد، در کربلای عصر خود که حاضر است. در روز عاشورای دوران خود که هست. و از این جهت علم نهضت حسینی را نه به نشانه خود نمایی و زورآزمایی که به نشانه ادامه راهش بلند می‌کند و فریاد ظلم ستیزی را سر می‌دهد.

عاشورا و محرم برای شیعه «آیینه» است. آیینه‌ای که خویشتن را در آن نظاره می‌کند تا بنگرد که تا چه اندازه از حسین(ع) دور است.

شیعه آل علی در محرم، با اصالت و به دور از خرافات و بدعت عزاداری می‌کند.

او گریه می‌کند برای گمراهی و خرافات و پیمان‌شکنی‌ها که امام را به شهادت رسانید.

نوحه لکی

شیعه اصیل در روز عاشورا با اندیشه گریه می‌کند، نه برای مظلومیت حسین(ع). زیرا تاریخ بشر رشادتی چنین را از آزادمردی پاک و از خاندانی پاک، به خود ندیده‌است و نخواهد دید.

شیعه می‌گرید تا مبادا جهالت همگان، اندیشه آزادگی حسین(ع) را نابود کند. تا یزید و یزیدیان زمان آسانتر به اهداف و مقاصد خود برسند.

شیعه آل عل می‌گرید بر سکوتی که در برابر ظلم وجود دارد.

شیعه با اصالت در روز عاشورا وقتی به یاد مهر نمازش می‌افتد که از تربت پاک کربلاست، سینه می‌زند و گریه می‌کند. زیرا بیعتش را با حسین(ع) شکسته است.

همان بیعتی که بعد از «ایاک نعبد و ایاک نستعین» که با خالق هستی می‌بندد. همان بیعتی که قول می‌دهد راه ناب و خالص ظلم ستیزی حسین(ع) را ادامه دهد. راهی به دور از خرافات و گمراهی و جهالت.

به هر حال حسین(ع) گواه و شاهد حقیقت شد و با خون خود بر آن تأکید کرد و پیامی برای ما به جای گذاشت که «اگر دین ندارید، لااقل آزاده باشید». حال تا چه اندازه ما شیعه اصیل باشیم؟

پایان پیام

لینک کوتاه مطلب : https://sound.golvani.ir/?p=90078

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.