آخرین های هنر صدا ...

همایش جهانی شیرخوارگان حسینی در خرم آباد

به گزارش چندرسانه‌ای گُلوَنی، همایش جهانی شیرخوارگان حسینی به یاد طفل ۶ ماهه امام حسین (ع)حضرت علی اصغر (ع) همزمان با اولین جمعه ماه محرم، درمصلی‌ها، مساجد، حسینیه ها و اماکن مذهبی برگزار شد.

 در این همایش جهانی ذاکران اهل بیت (ع) در رثای شهادت طفل معصوم و ۶ ماهه حضرت رباب (س) ذکر مصیبت کردند و مادران با زمزمه دعای فرج فرزندان خود را نذر قیام امام زمان(عج) می‌کنند.

این مراسم هر ساله در مصلی خرم آباد برگزار می‌شود.

گاهی مادران کودکان خود را بر دست بلند کرده و برای مظلومیت حضرت علی‌اصغر و امام حسین(ع) گریه می‌کنند.

این مادران غم حضرت رباب را با تمام وجود درک می‌کنند. با سلول سلول وجودشان. نوزادی تشنه و مادری که نه شیری برای سیر کردن شکم گرسنه‌ی کودکش دارد و نه حتی قطره‌ای آب برای سیراب کردن طفلش.

کودکان در این مراسم اکثرا با لباس‌های یک‌دست سفید و سربندی سبز در آغوش مادران خود هستند، گاهی گریه می‌کنند و چند دقیقه بعد آرام و راحت در آغوش مادرانشان به خواب می‌روند.

شیرخوارگانی که چهره‌های معصومشان ما را یاد شش ماهه‌ی امام حسین (ع) می‌اندازد و دل‌های سنگی که به نوزاد شش ماهه هم رحم نکردند.

مگر می‌شود به این چهره‌های معصوم رحم نکرد؟

نوزادی که فقط طلب جرعه‌ای آب کرد و جوابش تیروکمان شد.

چهره‌های معصوم این کودکان گواه خوبی‌ست بر مظلومیت امام حسین(ع) و یارانش.

بر سنگدلی دشمنانش که حتی به نوزاد هم رحم نکردند.

عکس‌های ولی‌الله میراسماعیلی از همایش شیرخوارگان حسینی در خرم آباد:

همایش جهانی شیرخوارگان حسینی

شیعه آل علی با اصالت است. زیرا پا در جای پای اولیایی قرار می‌دهد که اصالتشان را از حدیث «اهل کساء» گرفته‌اند.

شیعه آل علی باطن را فدای ظاهر نمی‌کند. زیرا در هر مراسمی می‌اندیشد و اهل عمل است. او بیدار است و حرمت «بت شکنی» اسلام را حفظ می‌کند.

شیعه آل علی می‌داند که در پس هر کاری که انجام می‌دهد، مهم آن است که چه اندیشه‌ای نهفته باشد.

شیعه آل علی آموخته است که «همه مکان‌ها کربلاست و همه زمان‌ها عاشوراست». بنابراین اگر در کربلای عصر حسین(ع) نبوده‌ است تا یاری‌گرش باشد، در کربلای عصر خود که حاضر است. در روز عاشورای دوران خود که هست. و از این جهت عَلم نهضت حسینی را نه به نشانه خودنمایی و زورآزمایی که به نشانه ادامه راهش بلند می‌کند و فریاد ظلم ستیزی را سر می‌دهد.

عاشورا و محرم برای شیعه «آیینه» است. آیینه‌ای که خویشتن را در آن نظاره می‌کند تا بنگرد که تا چه اندازه از حسین(ع) دور و تا چه اندازه نزدیک است.

شیعه آل علی در محرم، با اصالت و به دور از خرافات و بدعت عزاداری می‌کند.

او گریه می‌کند برای گمراهی، خرافات و پیمان‌شکنی‌ها که امام را به شهادت رسانید.

شیعه اصیل در روز عاشورا با اندیشه گریه می‌کند، نه برای مظلومیت حسین(ع) که البته تاریخ بشر رشادتی چنین را از آزادمردی پاک و از خاندانی پاک، به خود ندیده‌است و نخواهد دید.

پایان پیام

لینک کوتاه مطلب : https://sound.golvani.ir/?p=90084

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.