آخرین های هنر صدا ...

همایش شیرخوارگان حسینی در لرستان

به گزارش چندرسانه‌ای گُلوَنی، همایش شیرخوارگان حسینی به یاد طفل ۶ ماهه امام حسین (ع)حضرت علی اصغر (ع) همزمان با اولین جمعه ماه محرم، درمصلی‌ها، مساجد، حسینیه ها و اماکن مذهبی برگزار شد.

 در این همایش جهانی ذاکران اهل بیت (ع) در رثای شهادت طفل معصوم و ۶ ماهه حضرت رباب (س) ذکر مصیبت کردند و مادران با زمزمه دعای فرج فرزندان خود را نذر قیام امام زمان(عج) می‌کنند.

این مراسم هر ساله در مصلی خرم آباد برگزار می‌شود.

گاهی مادران کودکان خود را بر دست بلند کرده و برای مظلومیت حضرت علی‌اصغر و امام حسین(ع) گریه می‌کنند.

این مادران غم حضرت رباب را با تمام وجود درک می‌کنند. با سلول سلول وجودشان. نوزادی تشنه و مادری که نه شیری برای سیر کردن شکم گرسنه‌ی کودکش دارد و نه حتی قطره‌ای آب برای سیراب کردن طفلش.

کودکان در این مراسم اکثرا با لباس‌های یک‌دست سفید و سربندی سبز در آغوش مادران خود هستند، گاهی گریه می‌کنند و چند دقیقه بعد آرام و راحت در آغوش مادرانشان به خواب می‌روند.

شیرخوارگانی که چهره‌های معصومشان ما را یاد شش ماهه‌ی امام حسین (ع) می‌اندازد و دل‌های سنگی که به نوزاد شش ماهه هم رحم نکردند.

مگر می‌شود به این چهره‌های معصوم رحم نکرد؟

نوزادی که فقط طلب جرعه‌ای آب کرد و جوابش تیروکمان شد.

چهره‌های معصوم این کودکان گواه خوبی‌ست بر مظلومیت امام حسین(ع) و یارانش.

بر سنگدلی دشمنانش که حتی به نوزاد هم رحم نکردند.

عکس‌های ولی‌الله میراسماعیلی از همایش شیرخوارگان حسینی در خرم آباد:

همایش شیرخوارگان حسینی

شیعه می‌گرید تا مبادا جهالت همگان، اندیشه آزادگی حسین(ع) را نابود کند. می‌گرید تا یزید و یزیدیان زمان آسان به اهداف و مقاصد خود نرسند و سد راهشان شود.

شیعه آل عل می‌گرید بر سکوتی که در برابر ظلم وجود دارد.

او سینه می‌زند بر اینکه حسینی رفتار نمی‌کنیم. حسینی اندیشه نمی‌کنیم و حسینی عمل نمی‌کنیم. و از همه بدتر گاهی حسینی عزاداری نمی‌کنیم.

شیعه با اصالت در روز عاشورا وقتی به یاد مُهر نمازش می‌افتد که از تربت پاک کربلاست، سینه می‌زند و گریه می‌کند. زیرا بیعتش را با حسین(ع) شکسته است.

همان بیعتی که بعد از «ایاک نعبد و ایاک نستعین» که با خالق هستی می‌بندد. همان بیعتی که قول می‌دهد راه ناب و خالص ظلم ستیزی حسین(ع) را ادامه دهد. راهی به دور از خرافات و گمراهی و جهالت.

به هر حال حسین(ع) گواه و شاهد حقیقت شد و با خون خود بر آن تأکید کرد و پیامی برای ما به جای گذاشت که «اگر دین ندارید، لااقل آزاده باشید». حال تا چه اندازه ما حسینی عمل می‌کنیم و شیعه خوبی برای آل علی هستیم، باید انذیشید.

پایان پیام

لینک کوتاه مطلب : https://sound.golvani.ir/?p=90100

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.