آخرین های هنر صدا ...

پرنده ظرف غذای تمیز می‌خواهد

به گزارش چندرسانه‌ای گُلوَنی، معین بادپا: در خبرها آمده است که ظروف تغذیه پرندگان، حیات وحش را تهدید می‌کند. چرا!؟ چون توجه خوب و پسندیده پرنده دوستان، مربوط به بخشی از ماجرا می‌شه.

این کار خیلی خوبه که ظرف درست می‌کنید و برای پرنده‌ها ظرف غذا می‌گذارید. ولی از اونجایی که اون ظرفتون از تکنولوژی عدم جذب آلودگی برخوردار نیست، آلودگی رو به خودش جذب می‌کنه.

زحمتش با شما

البته این مشکل اون ظرف‌هاست و خودش باید خودش رو تمیز کنه. ولی چون هنوز اون ظرف‌ها یاد نگرفتن که خودشون رو تمیز کنن، اگه زحمتی نیست شما هر چند وقت یک‌بار این ظروف رو تمیز کنید.

این چند وقت هم نرمال باشه. یعنی سالی یکبار هم می‌شه چند وقت، هر ساعت هم می‌شه چند وقت. ولی هیچ کدوم چند وقت ما نیست. شما می‌دونید منظور ما چیه.

تحقیقات آنها خلاف فرضیات ما

طبق آخرین تحقیقات انجام شده که احتمال داره با نظریات و تحقیقات شخصی تعدادی از ما در تضاد باشه، بیماری و آلودگی ظروف خیلی سریع در پرندگان گسترش پیدا می‌کنه.

کیا گفتن؟ محققان گفتن.

اشتباه کردن؟ تحقیق کردنا! بله می‌دونم شما چند ساله که داری غذا توی یک ظرف به پرنده‌ها میدی تا حالا هم تمیزشون نکردی، دستت هم درد نکنه.

ولی اینکه مورد مشکوکی از دید شما رویت نشده، جسارتاً احتمال خطا نداره؟ اون‌ها اشتباه کردن؟ باشه دست شما درد نکنه.

البته برخی از دوستان عزیز از فردا این ظروف رو روزی سه بار با وایتکس نشورن. همین که ظروف تمیز بشن کافیه. نمی‌خواهیم درون این پرنده ها رو تمیز کنیم. در عین حال که این اقدام پسندیده رو در قبال پرندگان انجام می‌دید، با تمیز نگه داشتن ظروفشون پسندیده‌تر رفتار کنیم.

این روایت را با صدای معین بادپا بشنوید:

پخش از رادیو جوان
برنامه پی نوشت

پایان پیام

لینک کوتاه مطلب : https://sound.golvani.ir/?p=85664

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.