آخرین های هنر صدا ...

پرندگان به تالاب بندعلیخان نیامدند

چندرسانه‌ای گُلوَنی، معین بادپا: در خبرها آمده است که پرندگان مهاجر امسال به تالاب بندعلیخان ورامین نیامدند. علتش هم خشک شدن این تالاب هست. مگه می‌شه! حتماً اومدن ما ندیدیمشون. شاید هم اومدن دیدن کسی خونه نیست رفتن. یعنی اومدن از اون بالا دنبال جای پرآب می‌گشتن، دیدن نیست رفتن. بعد نه که ما کلاً تالاب‌هامون همه شون در حال خشک شدن هست، هنوز هم دارن می‌رن. اگه شانس بیاریم بقیه کشورها هم مثل ما باشن، چون زمین گرده، دوباره برمی‌گردن همین‌جا.

می‌گن در سال‌های پرآبی صدها هزار پرنده می‌اومد و امسال به علت کاهش نزولات جوی و اتفاقات دیگه، هیچ پرنده‌ای نیومده. یعنی از صد هزار تا پرنده ، یکیشون هم به اشتباه نیومده اینجا بشینه، حداقل دو تا عکس بگیریم بگیم کی گفته تالاب خشک شده، این هم عکسش. نکته جالب دیگه اینه که اتحادی که این‌ها دارن، زده روی دست ما. ما همه دست در دست هم دهیم تا خشک کنیم تالاب، اون‌ها متحد می‌شن ما رو ضایع کنن! فقط نمی‌دونم کی به این‌ها گفته که اینجا خشک شده!

البته ظاهراً هزار تا اردک عزیز در اطراف یکی از رودخونه‌ها دیده شده. این‌ها شاید از جای دیگه‌ای که بدتر شده اومدن این‌جا. الان هم اومدن دارن استراحت می‌کنن، خستگی‌شون در بره سریع می‌رن. شاید هم این‌ها اومدن تا نشون بدن که هنوز امیدوار هستن رفتارمون رو عوض کنیم، بیایید اینها رو ناامید نکنیم…

این روایت را با صدای معین بادپا بشنوید:

پخش از رادیو جوان
برنامه پی‌نوشت

پایان پیام

لینک کوتاه مطلب : https://sound.golvani.ir/?p=83916

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.