آخرین های هنر صدا ...

کاهش سطح و تعداد آتش‌سوزی امسال

به گزارش چندرسانه‌ای گُلوَنی، معین بادپا : در خبرها آمده است که سطح آتش‌سوزی در عرصه‌های طبیعی کشور امسال ۶۰ درصد نسبت به سال قبل کاهش پیدا کرده است. باور کردنش سخته؟ به نظرم اصلاً هم سخت نیست. امید که باشه، تلاش که باشه، عجیب‌ترین اتفاقات هم شدنیه. حتی به عجیبی همین خبر.

قربانت برویم

جا داره از تمامی عزیزانی که محبت کردن، منت بر سر ما گذاشتن، ما رو شرمنده کردن، کمتر جنگل آتش زدن از صمیم قلب تشکر کنم. ان‌شاءالله دست به خاک بزنی طلا بشه. ان‌شاءالله تو شادی‌هاتون جبران کنم.

ممنونم که وقتی می‌خواستید آتش روشن کنید خودتون به خودتون تذکر دادید که این کار بدیه. ممنونم که وقتی قانع نشدید، با یک دست زدید روی دست دیگه‌تون و خودتون رو منصرف کردید. ممنونم.

انتخاب دانه درشت

در همین خبر اومده که تعداد آتش‌سوزی‌ها ۲۰ درصد کاهش پیدا کرده. یعنی تعداد آتش‌سوزی‌ها ۲۰درصد و سطح آتش‌سوزی‌ها ۶۰ درصد. یعنی جامعه هدف عالی انتخاب شده بود. کلاً انتخاب دانه درشت کار خوبیه. در محیط زیست که نتیجه داد.

شما هم امتحان کنید

بگذارید یک مثال آخر سالی هم بزنم. فرض کنید با کاهش حقوق ۲ درصد افراد که حقوق بالا می‌گیرن، تعداد حقوق نگیران ۸۰ درصد کاهش پیدا می‌کنه. یعنی مثلاً سفر بلندمدت خارجه یکی حذف می‌شه، ولی جیب خالی چند ده نفر دیگه پر می‌شه. بالاخره این طرح در محیط زیست که می‌بنید جواب داد.

هنوز هم چند روزی تا پایان سال وقت هست، یک امتحان بکنید شاید جاهای دیگه هم نتیجه بده. اگر هم نتیجه نداد، امتحانش ضرر نداره. از همین امتحان‌هاست که آدم درس می‌گیره.

روایت معین بادپا را بشنوید:

پخش از رادیو جوان
برنامه پی نوشت

پایان پیام

لینک کوتاه مطلب : https://sound.golvani.ir/?p=85651

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.