آخرین های هنر صدا ...

گروه هیوا و موسیقی لری

چه چیزی سبب می‌شود که موسیقی لری در میان لر و غیر لر اینقدر مورد توجه باشد؟

به گزارش چندرسانه‌ای گُلوَنی، دومین جشن «ارمغان اردیبهشت» چهارم اردیبهشت ماه به مناسبت هفتاد و هشتمین سال تاسیس رادیو در ایران، به میزبانی فرهنگسرای ارسباران برگزار شد.

در کنار برنامه‌های اجرا شده در این جشن گروه موسیقی هیوا از شیرازنیز به هنرنمایی پرداختند. گروه هیوا در این مراسم علاوه بر اجرای موسیقی شیرازی یک قطعه موسیقی لری اجرا کردند که با استقبال فراوان حاضران همراه بود.

این اولین بار نیست که مردم از موسیقی لری استقبال کرده و از شنیدن این نوا به وجد می‌آیند. نظیر این استقبال را می‌شد در عیدانه‌های موسیقی لری دید. اتفاقی خوبی که پیش از نوروز افتاد و گروه‌ها و هنرمندان موسیقی لری، تک‌آهنگ‌ها و موزیک‌ویدئوهایی به همین مناسبت منتشر کردند.

موسیقی لرستان و توجه مردم

اما چه چیزی سبب می‌شود که موسیقی لری در میان لر و غیر لر اینقدر مورد توجه باشد؟

یکی از ویژگی‌های موسیقی لری این است که در کنار وجه حماسی و گاهی غمگینش، سرور و شادی وافری را می‌تواند به مخاطب انتقال دهد. همین ویژگی موجب شده است که گروه‌های موسیقی در اجراهای خود دست کم یک قطعه موسیقی لری هم داشته باشند.

ظرفیت بالای موسیقی محلی و به خصوص موسیقی لری، در جذب مخاطب و همچنین جلوگیری از رشد قارچ‌گونه خواننده‌های یک شبه توجه و حمایت بیشتری را هم از طرف مردم و هم از طرف مسئولان می‌طلبد.

گروه موسیقی هیوا، گروه موسیقی محلی – تلفیقی به سرپرستی علی تولایی شیراز، و با نوازندگی علی تولایی دف، کاخن احسان گلریز خاتمی، تار باس بشیر علیزاده، آواز محمد صارمیان، کمانچه میلاد اسماعیلی، تار پیمان نقوی، و …. مدتی است که فعالیت خود را آغاز کرده است.

پایان پیام

لینک کوتاه مطلب : https://sound.golvani.ir/?p=87512

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.