آخرین های هنر صدا ...

یک میلیارد گردشگر خارجی در سال

افزایش گردشگر خارجی تا یک میلیارد.

چندرسانه‌ای گُلوَنی، معین بادپادر خبرها خواهد آمد که سیصد بنای تاریخی در ماه گذشته به طور کامل مرمت شدند. این بناها که اغلب مالک خصوصی داشتند، با ترک‌های کوچکی مواجه شده بودند که با همکاری سازمان میراث فرهنگی، احیا شدند. قرار است این تعداد در ماه آینده افزایش یابد.

سازمان شهرداری اعلام کرد هیچ‌گونه درخواستی برای ساخت و ساز با معماری جدید داده نشده است. این سازمان گفت به دلیل بازگشت مردم به معماری اصیل ایرانی، در سه ماهه نخست امسال، هیچ‌گونه درخواستی به این سازمان ارائه نشده است. تعداد خانه‌های حیاط‌دار در شهرها در سه سال گذشته با افزایش بی‌سابقه‌ای روبرو بوده است.

تمامی بلیت‌های بازدید از موزه‌های ایران تا پایان سال به فروش رفت. معاون سازمان میراث فرهنگی گفت فروش بلیت بازدید از موزه‌ها برای عید نوروز از ابتدای دی ماه آغاز شده و به مدت ده روز این بلیت‌ها به فروش می‌رسد. معاون میراث فرهنگی افزود با توجه به استقبال بالا پیش‌بینی می‌شود تمامی بلیت‌ها در سه روز نخست به فروش برسد. بنابراین علاقه مندان می‌بایست در ساعات اولیه اقدام به خرید بلیت نمایند.

چهل اثر تاریخی ایران به کشور بازگشت. این آثار که سال‌ها پیش از کشور به صورت قاچاقی خارج شده بود، با خرید علاقه‌مندان ایرانی در حراجی‌های چندین کشور، به کشور بازگشت و به موزه ملی اهدا شد. طبق تفاهم نامه جدید تعداد گردشگران خارجی افزایش می‌یابد. بنا بر آمار منتشر شده سالیانه هفتصد میلیون گردشگر به ایران سفر می‌کنند که با این تفاهم نامه این تعداد به نزدیک یک میلیارد نفر می‌رسد.

این روایت را با صدای معین بادپا بشنوید:

پایان پیام

لینک کوتاه مطلب : https://sound.golvani.ir/?p=88870

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.